Oolong jeb precīzāk wu lung tēja (no ķīniešu valodas „wu” – melns; „lung” – pūķis), kādu mēs to pazīstam šodien, ir vairāku gadsimtu garas evolūcijas rezultāts. Šī tēja radusies Tangu dinastijas laikā (7.gs. – 10.gs.) Beiyun reģionā, Fēniksa kalnos Fujian provincē, Ķīnā. Pateicoties oolong tējas izcilajai kvalitātei un unikālajai garšai, tā bija pirmā tēja, ko Songu dinastijas laikā (10.gs. – 13.gs.) Ķīnas imperators izvēlējās pasniegt kā cieņas apliecinājumu saviem viesiem.

Savas tik dažādās un unikālās aromāta un garšas īpašības oolong tēja iegūst, pateicoties galvenokārt pakāpei, līdz kurai tējas lapām tiek atļauts oksidēties jeb sabrūnēt (no 8% līdz 70%). Oolong tēja atrodas starpposmā starp zaļās un melnās tējas sagatavošanu, jo zaļā tēja ir gandrīz pilnībā neoksidējušās tējas lapas, bet melnā tēja gluži otrādi ir gandrīz pilnībā sabrūnējušas tējas lapas.

Oolong tējas sagatavošana paredz, ka tējas lapas jāapstrādā uzreiz pēc to novākšanas:

  • Tējas lapām neilgu laiku tiek ļauts vītināties saulē;
  • Tālāk tās tiek saliktas grozos un sakratītas, liekot tējas lapām viegli savā starpā sadauzīties;
  • Sula, kas kratīšanas laikā izdalās no tējas lapām, saskaroties ar gaisu, ļauj sākties oksidēšanās procesam;
  • Oksidēšanās laiks lielā mērā nosaka, kāda aromāta un garšas tēja tiks sagatavota;
  • Tējas lapas ar rokām var tikt sarullētas vai savirpinātas dažādās formās, lai pilnīgāk atbrīvotu oksidēšanās procesā iegūtās garšas un aromāta īpašības;
  • Tējas lapas tiek vienmērīgi izklātas un tām tiek ļauts izžūt;
  • Pēc pāris stundām tējas lapas tiek viegli apgrauzdētas karstās vokpannās, lai apturētu oksidēšanās procesu.

Atkarībā no oksidēšanās procesa ilguma, kā arī grauzdēšanas intensitātes, oolong tēja var radīt aromāta un garšas buķeti, kas līdzinās ziediem, gataviem augļiem, ogām, grauzdētiem riekstiem, karamelei vai pat šokolādei.

Viena no iecienītākajām oolong tējām ir piena oolong, taču maldīgs ir priekšstats, ka tējas lapas tiek apstrādātas ar pienu. Īstena piena oolong tēja sev tik raksturīgo krēmīgo garšu un aromātu iegūst vienīgi oksidēšanās un grauzdēšanas procesā.

"Santini Coffee" plauktos ir atrodamas populārākās oolong tējas – piena oolong, medus oolong, kā arī tādas, kas pilnīgākai garšas harmonijai ir papildinātas ar godži ogām un zemenēm.