Leģenda vēsta, ka kafijas pupiņas ir Etiopijas kalnienēs atklāts „brīnums”, kas no Arābijas pussalas uzsāka savu ceļojumu pa visu pasauli.

Patiesībā kafijas pupiņas ir kafijas koka sēklas. Kafijas koki var augt dažādos klimatos, bet vispiemērotākie tiem ir reģoni ar bagātīgu augsni, mērenu gaisa temperatūru un biežu lietu. Kafijas pupiņas nogatavojas kafijas koka augļos, kas tiek dēvēti arī par kafijas ķiršiem to līdzīgā izskata dēļ. Viens nogatavojies kafijas auglis satur 2 kafijas pupiņas, kuras ir viegli zaļā krāsā. Visiem pierasto brūno nokrāsu kafijas pupiņas iegūst vienīgi grauzdēšanas procesā.


Kafijas pupiņu šķirnes

Zinātnieki ik gadu atklāj arvien jaunas kafijas šķirnes, kuru skaits jau mērāms vairākos desmitos, bet komerciāli kafijas industrijā izšķir 2 galvenās kafijas pupiņu šķirnes:

  • Arabika kafijas pupiņas
    Arabika kafijas pupiņas (latīniski - Coffea arabica) vislabāk aug augstienēs – no 600 līdz 1800 metru virs jūras līmeņa, 15 līdz 24 grādu temperatūrā pēc Celsija ar vidējo nokrišņu daudzumu 1500 mm gadā. Arabika kafijas koku audzēšana ir salīdzinoši sarežģīta, jo tiem patīk grūti pieejami, kalnaini apvidi, kas apgrūtina to audzēšanu, kopšanu un kafijas augļu novākšanu. Arabika kafijas pupiņu ražas novākšanas cikls ir no 4 līdz 7 gadiem, atšķirībā no Robusta kafijas, kuras ražas novākšanas cikls ir ik pēc 2 gadiem. Arabika kafija satur mazāk kofeīnu. Tā ir mazāk rūgta un izceļas ar maigu, bet izteiktu aromātu un pilnīgāku garšu nekā Robusta kafija. Gan smalkās garšas, gan īpašo audzēšanas apstākļu dēļ par Arabika kafiju tiek maksāta visaugstākā cena.
  • Robusta kafijas pupiņas
    Robusta kafijas pupiņas (latīniski - Coffea canephora) spēj izturēt siltāku klimatu nekā Arabika kafijas pupiņas – vidēji 24 līdz 29 grādus pēc Celsija, pieļaujot to audzēšanu zemienēs, kur ir pieejamākas un vieglāk iekopjamas teritorijas. Robusta kafijas koki ir izturīgāki pret dažādām klimata izmaiņām, augu slimībām un parazītiem nekā Arabika kafijas koki, kas attiecīgi atvieglo to audzēšanu un kopšanu. Atšķirībā no Arabika kafijas pupiņām, Robusta kafijas pupiņas ir mazākas, apaļākas un satur par 50 līdz 60% vairāk kofeīna.

SIA „PIE CĒZARA” piedāvā tikai izcilas kvalitātes Arabika kafijas pupiņas no dažādām pasaules plantācijām, kas audzētas bioloģiskajās lauksaimniecībās un to audzēšanas, kopšanas, novākšanas un grauzdēšanas process ir roku darbs.