Kenijā atrodas otrais augstākais kalns Āfrikā – Kenijas kalns, kas ir miljoniem gadus klusējis neaktīvs vulkāns. Tieši sarkanā, vulkāniskā augsne augstkalnu plantācijās ap Kenijas kalnu ir viens no unikālajiem priekšnosacījumiem, kāpēc Kenijas kafijas pupiņas iegūst sev tik raksturīgo skābeno garšu. Apvienojumā ar ekvatoriālo klimatu, kas kalnu plantācijās nodrošina temperatūru kā Eiropā gada siltajos mēnešos un vienmērīgus nokrišņus visa gada garumā (ne mazāk kā 1000 mm), Kenija spēj piedāvāt vienu no garšas un aromāta ziņā bagātākajām un unikālākajām kafijām pasaulē. Kafija, kas pagatavota no Kenijas kafijas plantācijās novāktajām kafijas pupiņām, izceļas ar skābenu pēcgaršu, kas var līdzināties ogām, citrusa augļiem vai pat labi noturētam vīnam. Vienlaikus Kenijas kafijai ir raksturīga arī bagātīga, bet sabalansēta garša, izteikta dzēriena tekstūra, un tā var atklāt arī saldas tropisko augļu notis. Neskatoties uz faktu, ka Kenija ir viens no viszināmākajiem vārdiem „kafijas pasaulē”, kas spēj piedāvāt vienu no visizcilākajām kafijām uz planētas, vairums vietējo Kenijas iedzīvotāju pat līdz 21.gs. sākumam tā īsti pat nebija baudījuši kafiju kā karstu dzērienu. Daļa, kas bija mēģinājuši, bija pagaršojuši tikai cietas un izžuvušas kafijas pupiņas. Vēsturiski Kenijas vietējie iedzīvotāji ikdienā priekšroku dod tējai, tomēr pamazām šī tendence sāk mainīties.

Kafijas audzēšanas tradīcijas Kenijā ieviesa briti tikai 20.gs. sākumā. Pēc neatkarības atgūšanas Kenija reformēja savu kafijas industriju ar apbrīnojamu tālredzību, attīstot efektīvi strādājošās mazās lauksaimniecības un kooperatīvus un organizējot savu eksportu atvērtās izsolēs. Tieši izsoles, iespējams, ir Kenijas kafijas panākumu atslēga. Eksportētājs, kurš vietējās pārvaldes rīkotajās izsolēs piedāvā augstāko cenu par novākto kafijas pupiņu ražu, iegūst tiesības to iegādāties. Tieši tāpēc visaugstākās kvalitātes Kenijas kafija ir viena no dārgākajām pasaulē. Kenijas kafijas pupiņas tiek novērtētas uzreiz pēc to novākšanas - sākotnēji tās tiek sašķirotas un novērtētas pēc to izmēra, formas, krāsas un blīvuma.

Izteiksmīgākās un lielākās kafijas pupiņas ir visaugstākās kvalitātes, jo tās satur vairāk kafijas pupiņā esošās dabīgās eļļas, kas bagātina kafijas garšu un aromātu. Lielākās un visaugstākās kvalitātes Kenijas kafijas pupiņas tiek novērtētas ar atzīmi „AA”, bet mazāka izmēra kafijas pupiņām tiek piešķirti novērtējumi „AB” un „B”.

Pie Cēzara piedāvā tikai „AA” kvalitātes Arabika kafijas pupiņas, kas audzētas Kenijas kafijas plantācijās vairāk kā 1000 metru augstumā (v.j.l.) un kas apstrādātas ar „mazgāšanas metodi”. Šīs kafijas pupiņas kafijas dzērieniem piešķir maigu tekstūru un Kenijas pupiņām tik raksturīgo, vieglo citrusa augļu skābeno garšu.