Tieši Etiopijas kalnu klejotāju ļaudis 10.gs., iespējams, bija pirmie, kas atklāja kafijas uzmundrinošo efektu, lai gan viņi ēda kafijas koku augļus – „sarkanos ķiršus” – nevis pagatavoja no tiem dzērienu. Vēlāk austrumu svētceļnieki aizveda kafiju uz Tuvajiem Austrumiem, no kurienes kafijas pupiņas tālāk izplatījās pa Eiropu un pēc tam arī Indonēziju un Ameriku.

Kafijas audzēšana Etiopijā nav tikai darbs, bet jau vairāk kā 10 paaudzēs kafija ir arī nozīmīga vietējo iedzīvotāju kultūras sastāvdaļa. Kafijas baudīšanai ikdienā parasti tiek izmantoti pašu darināti koka kausi.

Kafijas pupiņu audzēšana lielai daļai vietējo iedzīvotāju ir galvenais ienākumu avots, tāpēc kafijas pupiņas galvenokārt tiek pārdotas. Tieši tāpēc vietējie iedzīvotāji ikdienā kafijas dzērienus pagatavo ne tikai no kafijas pupiņām, bet arī no kafijas ķiršu ārējiem apvalkiem un kafijas koku lapām. Pirmsākumos Etiopijā kafija tika pagatavota un lietota ar sāli, bet laikam ejot, tai pievienoja arī sviestu. Arī pašlaik vietējie iedzīvotāji šo pagatavošanas veidu joprojām tur cieņā, tomēr vienlaikus kafija tiek baudīta arī mums ierastajā veidā - ar cukuru un reizēm ar pienu.

Etiopijā ir trīs galvenie kafijas pupiņu audzēšanas reģioni, no kuriem iegūst pilnīgi atšķirīgas garšas un aromāta kafijas pupiņas:

  • Yirgacheffe – Etiopijas dienvidu reģions, kurā izmanto „mitro lobīšanas” metodi, lai atdalītu kafijas pupiņas no ārējā apvalka un pēc tam mazgātu pirms žāvēšanas. Šī reģiona kafijai piemīt salda garša un maigs ziedu un citrusa augļu aromāts.
  • Harrar – Etiopijas austrumu reģionā kafijas pupiņas no mīkstā augļa atdala dabīgā veidā, izmantojot „sauso metodi” un atļaujot kafijas auglim daļēji izžūt pēc tā nogatavošanās. Kafijai no šī reģiona plantācijām ir raksturīga augļu un melleņu garša un viegls vīna skābums.
  • Ghimbi – Etiopijas rietumu reģionā kafijas pupiņas līdzīgi kā dienvidos tiek apstrādātas ar „mitro lobīšanas” metodi. Atšķirībā no citu reģionu kafijas pupiņām, Ghimbi kafija ir ar izteiktāku skābumu, un tās garšā ir apvienotas dažādas augļu kombinācijas.

Pie Cēzara piedāvā izcilas kvalitātes Arabika kafijas pupiņas, kas audzētas Harrar plantācijās Etiopijā, vairāk kā 1500 m augstumā (v.j.l.). Kafijas dzērieniem, kas pagatavoti no grauzdētām Etiopijas kafijas pupiņām piemīt viegls augļu aromāts ar nedaudz saldenu pēcgaršu.