Zāļu tējas var gatavot gan no vienas drogas, gan vairākām jeb drogu maisījuma un tās tiek lietotas, kā uztura bagātinātājs. Ar šo tēju palīdzību var uzlabot imunitāti, vielmaiņas traucējumus, mazināt slimību risku, kā arī novērst novecošanās simptomus. Zāļu tēja var aizstāt melnās tējas un kafijas lietošanu ikdienā.

Zāļu tēju pagatavo kā uzlējumu un kā novārījumu.

Uzlējums: To pagatavo krūzītē aplejot noteiktu daudzumu drogas ar verdošu ūdeni un atstāj uz 5-10 minūtēm, pēc tam nokāš caur sietiņu un dzer siltu. Zāļu tējas katrai dzeršanas reizei jāgatavo no jauna.

Novārījums: noteiktu daudzumu drogas aplej ar aukstu ūdeni un uzbriedina. Pēc tam uzvāra un turpina vārīt 5-10 minūtes. Novārījumu nokāš un pievieno sākotnējo daudzumu ūdens, novārījumu var lietot gan kā tēju, gan arī kompresēm un peldēm. Ja novārījumam tiek izmantotas sēklas, mizas un saknes, tad tās nepieciešams samalt, lai nepieciešamās vielas spētu izdalīties tējā un dotu vēlamo efektu.

Zāļu tēju uzlējumu parasti gatavo no augiem, kuri iegūti no augu virszemes daļām, bet novārījumus no saknēm, mizām un sēklām. Zāļu tējas pagatavo gan no sasmalcinātām, sagrieztām drogām, gan ari veseliem ziediem un lapām. Ja zāļu tējas pagatavo no savaigiem augiem, tad tos nepieciešams dozēt vairāk nekā kaltētās drogas.

SIA “PIE CĒZARA” piedāvājumā ir gan beramā zāļu tēja, gan zāļu tēja maisiņos, ar kuru palīdzību iespējams nostiprināt imunitāti vai uzlabot veselību. Kā arī sortimentā esošās zāļu tējas vari izmantot kā veselīgu ikdienas dzērienu.