Senos laikos, kad vēl nebija aptiekas preparātu, cilvēki ārstējās ar ārstniecības augu palīdzību, ko devusi daba. Visvienkāršākais veids bija zāļu tēja, uz augu novārījumu un uzlējumu bāzes. Tēju sastāvā izmantoja ārstniecības augu: augļus, lapas, stublājus, saknes. Daudziem no tiem bija ne tikai terapeitiskās īpašības, bet arī patīkama, sabalansēta garša.

 

 

 

Zāļu tēja – organisma veselība un ilgmūžība

Zāļu tējas noderīgums ir nenoliedzams un pierādīts gadsimtiem ilgi. Ārstnieciskās bioloģiskās tējas pagatavošanai senos laikos izmantoja tos augus, kuri auga dzīvesvietas reģionā. Augus ievāca, žāvēja ziemai, uzglabāja vēsā vietā. Šobrīd šādas vajadzības nav – zāļu tēju, jebkuru noderīgu komponentu kombinācijā, var iegādāties interneta veikalā.

Piparmētra

Runā, ka zaļā krāsa nomierina. Piparmētru krāsa pilnībā atbilst tās ārstnieciskajām īpašībām. Piparmētru tējai piemīt nomierinošas, relaksējošas, antibakteriālas, spazmolītiskas īpašības. Mentols, galvenā piparmētru lapu sastāvdaļa, lieliski atsvaidzina elpu, mazina nelabumu. Nomierinoša tēja no piparmētrām, labvēlīgi iedarbojas uz visa organisma sistēmu kompleksu:

  • Nervu – atslābina organismu, veicina veselīgu, stipru miegu.
  • Gremošanas – piemīt žulti dzenošas īpašības, mazina kuņģa-zarnu trakta spazmas.
  • Bronhu-plaušu – veicina pilnvērtīgu elpošanu, iznīcina vīrusus un baktērijas degunā un aizdegunē.
  • Imūno – piesātina ar mikroelementiem un vitamīniem, kuri palielina organisma pretestību dažādām slimībām un patoloģijām.

Citrons

To, ka saaukstēšanās gadījumā jālieto citrons, zina pat mazi bērni. Citrona noderīgums cīņā pret vīrusiem ir nenoliedzams. Citronā ir daudz C vitamīna, kurš ir galvenais ierocis cīņā ar saaukstēšanos. Citrona gabaliņi, pievienoti tējas maisījumam, palīdzēs norūdīt organismu, bet aukstajā gadalaikā palikt veselam un stipram.

Ingvers

Ne visiem patīk ingvera sakne tās neparastās garšas dēļ, taču šim augam ir daudz noderīgu īpašību. Vēl Senajā Ķīnā ingvera ekoloģisko tēju izmantoja kā sildošu un baktericīdu līdzekli saaukstēšanās gadījumā. Ingvera tējas uzlējuma kompreses palīdz reimatisma gadījumā. Tāpat, ingvers – lielisks līdzeklis pret nelabumu, galvassāpēm, tas attīra asinsvadus un samazina holesterīna līmeni.

Zāļu tēja assortimentā ir nopērkama mūsu interneta veikalā Santini Coffee. Mēs piedāvājam klientiem tikai labākās un oriģinālākās tējas, tāpat dažādas kafijas šķirnes.