Latviešu tautas tradīcijās ir dažādi veidi kā krāsot olas, vilsielāko popularitāti ir ieguvusi olu krāsošana sīpolu mizās, bet interesanti ir tas, ka mūsu ikdienas dzērieni - tēja un kafija arī ir izcils, dabīgs materiāls olu krāsošanai. Īpaši ar tējas palīdzību var panākt olu daudzveidīgu krāsojumu, piemēram, melnā tēja, zaļā tēja, sudānas rožu ziedi (hibiscus jeb karkāde), un kumelīšu tējas ir ideālas tējas olu krāsošanai.

 

 

Instrukcija Lieldienu olu krāsošanai. Olas sākumā nepieciešams kārtīgi nomazgāt sālsūdenī vai etiķūdenī, lai noņemtu taukainumu un krāsa labāk pieķertos pie čaumalas. Jo stiprāks būs tējas novārījums, jo spēcīgāka krāsa būs olai. Krāsas noturībai ūdenim var pievienot 2 tējkarotes etiķa vai sāli. Olas var vārīt uzreiz tējā, vai arī vispirms novārīt parastā ūdenī un izvārītās tās atstāt tējas novārījumā uz nakti.

  • Olīvu krāsā vai bāli dzeltenā krāsā olas iegūsiet, krāsojot tās zaļā tējā.
  • Brūnas olas - melnajā tējā vai pupiņu kafijā.
  • Rozā, violetu vai zilu krāsu iegūsiet olām, kas krāsotas sudānas rožu ziedu (karkādes) tējā
  • Dzeltenas olas iegūsiet, krāsojot tās stiprā kumelīšu tējā
  • Oranžu krāsu - krāsojot olas ar roibušs tēju kam pievienota 1/2 tējkarotes kurkuma

Olas krāsojot aicinām arī ekperimentēt un pievienot vairākas tējas kopā, tad veidosies spēcīgāka krāsa vai arī pavisam jauna krāsa.

Lai olas iegūtu raibas, pirms olu krāsošanas tās var apviļāt dažādās tējās, rīsos vai pietīt klāt kādu lapiņu – šajā vietā ola paliks balta vai gaišāka nekā citur. Ja pieliksiet klāt kādu ziedu, kurš krāso, ola var iegūt šī zieda nokrāsu.

Lai olu krāsošana Jums sagādā patiesu prieku un izdošanos!