Espresso kafija – daudzu cilvēku iecienīts dzēriens. To mīl par uzmundrinošo garšu un bagātīgo aromātu. Dzēriens ir jūtīgs pret pupiņu kvalitāti un to svaigumu.

Grauzdēšanas gaitā pupiņās notiek ķīmiskas izmaiņas. Olbaltumvielām reaģējot ar saharozi veidojas jauni savienojumi. Kafijas buķete veidojas arī pēc grauzdēšanas beigām. Espresso ir izteiktāka garša salīdzinot ar parasto kafiju. Kafijas pagatavošana ar spiediena palīdzību atklāj visas produkta priekšrocības. Karsts ūdens plūst caur presētām maltām pupiņām, kā rezultātā tiek iegūts brīnišķīgs dzēriens, stiprs un garšīgs.

Kvalitatīva dzēriena pazīme ir noturīgas putas uz virsmas, salds un efektīvs aromāts, diezgan spēcīga garša, kura nav uzmācīga, taču ilgstoši saglabājas, pat atšķaidot ar pienu. Ne no visām pupiņām iznāk kvalitatīvs dzēriens. Vispiemērotākās ir Arabika vai asorti – noteiktu šķirņu sajaukums, pateicoties kuram, veidojas sabalansēta garša.

Grauzdēšanas pakāpe mēdz būt dažāda, taču laba kafija iznāk no viegli vai vidēji grauzdētām pupiņām. Pupiņas, kuras tiek ilgi grauzdētas, dod tumšu toni un rūgtuma piegaršu, kas nav vēlams kvalitatīvai kafijai.

Gatavošanas tehnoloģija

Ir daudzas kafijas receptes. Mēs piedāvājam vienkāršu dzēriena pagatavošanas veidu:

  • Ieslēdziet kafijas automātu un pagaidiet, līdz iedegas gatavības indikators.
  • Ja kafijas automātam ir iebūvētas kafijas dzirnaviņas, ieberiet tajās ēdamkaroti kafijas. Radziņu kafijas automātam – ieberiet radziņā (turētājā) vienu devu maltu kafijas pupiņu.
  • Nopresējiet kafiju ar presi turētājā (radziņā).
  • Ievietojiet turētāju ierīcē.
  • Ievietojiet pilēšanas nodalījumā kafijas krūzīti. Dzēriena pagatavošana aizņems ne vairāk, kā pusminūti.
  • Jūsu kafijas krūzīte tiks piepildīta ar pagatavoto kafiju, pēc tam vajadzēs pievienot tikai cukuru pēc garšas.

Ko piedāvā “Santini Coffee”?

Mēs piedāvājam uzņēmumiem, valsts un pašvaldības iestādēm, restorāniem, privātiem pircējiem kategorijas “Premium” Arabikas kafijas pupiņas, tējas šķirņu izlasi, saldumus un dažādas dāvanas. Produkcijas piegādi organizējam ļoti operatīvi.