Zaļo tēju iegūst no daudzgadīga mūžzaļa krūma, kas sasniedz 10 metru augstumu. Krūms ir ovālas formas, ar skaistām, garām, gurdenām zaļām lapām. Krūmam ir patīkami ziedi, kas aug atsevišķi vai sagrupēti no 2 līdz 4 kopā. Ziedkopas un seglapas ir izkārtotas spirāli. Zaļās tējas augļi ir nedaudz saplacināti un sastāv no trīs lapiņām. Augļu iekšpusē ir apaļas sēklas tumši brūnā krāsā.

Šo augu ziedēšanas periods ir līdz pašām vasaras pēdējām dienām. Augļus ievāc no oktobra līdz decembrim.

Zaļās tējas plantācijas atrodas Ķīnā, Indijā, Japānā, Dienvidamerikā un Āfrikā.

Zaļās tējas sastāvs:

Zaļā tēja dabīgi satur daudz ķīmiskas vielas, kuras labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka organismu. Tējas lapās ir atrasti vairāk nekā pieci simti sastāvdaļas, tostarp tādas, kas ir nepieciešamas organismam – kalcijs, fluorīds un magnijs, fosfors un daudzi citi. Ir atrasti arī vairāki simti sarežģītu organisko savienojumu un lielākā daļa no zināmajiem vitamīniem. Īpaši lietderīga zaļā tēja ir tāpēc, ka tā satur:

Kofeīnu, kas ir galvenais alkaloīds, tas dod spēku un enerģiju, uzmundrina ķermeni un aktivizē smadzenes, uzlabo garastāvokli, un līdz ar to uzlabojas arī darba spējas.

Minerālus - kas veicina pareizu mūsu orgānu darbību. Tie stiprina imūnsistēmu, uzlabo nagu, matu un zobu stāvokli.

Katehīnus - tie ir lieliski antioksidanti. To iedarbība ir desmit reizes lielāka nekā vitamīniem.

Dzeriet tasi zaļās ekoloģiskās tējas visas dienas garumā, un Jūsu ķermenis iegūs visu nepieciešamo daudzumu polifenolu, kas piedalās elpošanā, augšanā, izturības veidošanā pret infekciju slimībām u.tml. Līdzīgs efekts šāda veida antioksidantu atrodami arī dabas produktos, piemēram, burkānos, spinātos, zemenēs un brokoļos.

Uzņēmuma PIE CĒZARA plauktos ir pieejama zaļa ekoloģiska tēja, kas ir efektīvs antioksidants, kas neitralizē brīvos radikāļus organismā, samazinot vēža risku. Tēja palielina dabisko imunitāti un nogalina sliktās baktērijas.