Vai Jūs kādreiz esat domājuši par to kā radusies un no kā iegūta Jūsu iemīļotā rīta pupiņu kafija? Ja tā ir bagātīga, piesātināta, ar uzmundrinošu aromātu, tāda kura ir izsmalcināta, ar spilgtu un izteiksmīgu garšu, un no kuras Jūs pilnībā pamostaties, tad tā visdrīzāk ir arabika pupiņu kafija.

Arabika kafija – smalkas garšas cienītāju izvēle

Tradicionāli ražošanā tiek izmantotas divas kafijas pupiņu šķirnes. Ar labāko garšu un aromātu izceļas tieši arabika kafija. Nav brīnums, ka tā veido vairāk nekā septiņdesmit procentus no kopējās saražotās kafijas visā pasaulē.

Dažkārt arabika pupiņas sauc par “kalnu pupiņām”, jo šī kafijas šķirne visbiežāk aug kalnu augstienēs - 300 metru augstumā virs jūras līmeņa. Salīdzinājumā ar citām kafijas šķirnēm arabika kafijas koki un to lapotne ir garāki, ar ilgāku veģetācijas periodu. Kafijas koku lapas un augļu aizmetņi ir tuvāk kalnu gaisam un saulei, kas arabika pupiņām jeb kafijas koka augļiem garajā nogatavošanas periodā ļauj iegūt izteiktāku garšu un aromātu.

Īsumā no kafijas vēstures

Pirmo reizi arabika kafijas šķirne tika atklāta Etiopijā. Arī Arābijas pussalas dienvidrietumos daudzu simtu gadu laikā audzē arabika kafijas pupiņas. Savu popularitāti kafijas dzēriens, kas gatavots no grauzdētām kafijas pupiņām un ir līdzīgs tam, ko pazīstam mūsdienās, ieguvis Pāvesta Klimenta VIII laikā. Viņš bija burtiski apburts ar šī dzēriena maigo aromātu un bagātīgo garšu, tāpēc nolēma padarīt kafiju par visu kristiešu galveno dzērienu. Neskatoties uz sava padomnieka aizliegumu, Pāvests Kliments VIII deva savu piekrišanu tirgot arabika kafijas pupiņas visā Eiropā.

Kāpēc arabika kafijas pupiņas maksā dārgāk?

Tradicionāli, kafija, kuras sastāvā ir 100% grauzdētas arabika kafijas pupiņas maksā dārgāk, sekojošu iemeslu pēc:

    1. Tai ir izteiktāka garša, salīdzinot ar citiem kafijas dzērieniem. Gatavs dzēriens no īstām grauzdētām arabika kafijas pupiņām nav nedz skābens, nedz rūgtens.
    2. Ilgs audzēšanas periods: pilnus auguma izmērus augs sasniedz tikai septiņus gadus pēc iestādīšanas.
    3. Grauzdētas arabika kafijas pupiņas satur zemāku kofeīna līmeni.
    4. Specifiski audzēšanas apstākļi: arabika kafijas pupiņu audzēšanai nepieciešama bagātīga laistīšana un daudz saules. Kafijas pupiņu koka augļi aug tikai temperatūrā no +15 līdz +20 C°.
    5. Ievērojot šādus audzēšanas apstākļus var iegūt patiešām izcilu kafiju.

Mūsdienās arabika kafija tiek audzēta visur – gan Āfrikā, gan Āzijā, arī Latīņamerikā u.c.

Lai izjustu grauzdētu arabika kafijas pupiņu izcilo garšu, nav vajadzības doties uz savu iecienītāko kafejnīcu. Pupiņu kafija ir pagatavojama arī mājas apstākļos, turklāt tai būs lieliska kvalitāte. Pietiks vien ar izcilām grauzdētām arabika kafijas pupiņām, kas samaltas atkarībā no Jūsu pagatavošanas metodes un dažiem noslēpumiem, kā to pagatavot īpaši gardu un aromātisku.

Uzņēmums "PIE CĒZARA" sniedz Jums iespēju izbaudīt smalkas garšas nianses! Pietiks vien atklāt dažus kafijas pagatavošanas un pasniegšanas noslēpumus, lai varētu baudīt šo aromātisko dzērienu.